Ecz. Ümit YILMAZ - MHP Düzce Milletvekili Resmi Web Sitesi
0 312 420 56 14 Bizi Arayın
umit.yilmaz@tbmm.gov.tr E-posta Adresimiz
Çankaya / Ankara Konumumuz
Biyografi Ecz. Ümit Yılmaz
MHP Düzce Milletvekili Ecz. Ümit Yılmaz Biyografisi

01 Ocak 1971 yılında Zonguldak Merkez Bahçelievler Mahallesinde doğdu. İlk, orta, lise eğitimini Zonguldak merkezde tamamladıktan sonra 1988 senesinde Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesine giriş yapmaya hak kazandı. Dört sene süren eczacılık eğitiminden sonra 1992 yılında Eczacılık Fakültesinden mezun oldu.

1995 senesinde memleketi olan Düzce’de serbest eczane hayatına başladı ve 23 senedir Ümit Eczanesi adıyla bu hayatına devam etmekte.

2002 yılından beri Milliyetçi Hareket Partisi üyesi. Partinin merkez ilçe teşkilatında ilçe sekreteri olarak görev yaptı. 1 Şubat 2015 senesinde yapılan Düzce il kongresinde il başkanlığına aday olarak katıldı. Yapılan bu kongrede başkanlığı 1 oy ile kaybetti. Partide yaşanan sıkıntılı süreç içerisinde mevcut il başkanının sakıncalı tavırları nedeniyle görevden alınmasının ardından 26 Haziran 2016 senesinde il başkanlığı görevi tarafına partinin Genel Merkezi tarafından verildi. Göreve geldikten sonra yaşanan 15 Temmuz sürecinde sıkıntılı bir süreç yaşanmasına rağmen partisini layıkıyla temsil etmeye elinden geldiğince gayret etti. 3 Temmuz 2017 yılında gerçekleştirilen il kongresiyle yeniden başkanlığa seçildi. 16 Nisan 2017 yılında yapılan referandum sürecinde büyük bir efor ve çalışma göstererek kendisi ve yönetim kurulu üyeleri yoğun bir çalışma ile ilimizde evet oyunun yüksek oranda çıkmasını sağladı.

24 Haziran 2018 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği Seçimlerinde Düzce Milletvekili olarak seçilmiştir. TBMM İçişleri Komisyonu üyesidir.

Yılmaz, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Devamı
Yeşil Yol Projesi
Ziyaretler
Yılmaz’ ın Devlet Bahçeli Hatıra Ormanı  Hakkında Yapmış Olduğu Basın Açıklaması
12
Oca

Yılmaz’ ın Devlet Bahçeli Hatıra Ormanı Hakkında Yapmış Olduğu Basın Açıklaması

  Bebek katili teröristlerle samimi pozlar verenlerin, bomba yüklü araçlarla bölge halkını katledenlerin, vatanımızın akciğerleri ormanlarımızı yakmaktan başka bir icraatı olmayanların, devlet adamlığının en güzel şeklini gösteren ve tüm kesimlerce takdir edilen Sayın Liderimiz Dr. Devlet BAHÇELİ’nin isminden rahatsız olmaları ve hatıra ormanı üzerinden provakatif açıklamalar yapmalarını nefretle kınıyorum.

Devamı...
Yılmaz'dan Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı
11
Oca

Yılmaz'dan Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Vatandaşlarımız adına gözlemleyen, yorumlayan, vatandaşımızın ve bizlerin doğru haberlere ulaşması için vekilimiz  olan, kamuoyunun vicdanını temsil eden ve görevlerini fedakarca yerine getiren tüm değerli basın mensubu arkadaşlarımızın  10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.

Devamı...
Yılmaz'dan Yeni Yıl Mesajı
4
Oca

Yılmaz'dan Yeni Yıl Mesajı

2022 yılının ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlık için sağlık, bolluk ve refah getirmesini temenni ediyor, başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyaya mutluluklar getiren bir yıl olmasını diliyorum. MHP Düzce Milletvekili Ecz. Ümit YILMAZ

Devamı...
Tümünü Görüntüle