Projeler | Ümit Yılmaz

Projeler

Projeler

Projeler

Ülkem ve Düzcem için projelerim

EĞİTİM:

 

1 – EĞİTİM ÖĞRETİM ENDÜSTRİ 4.0 A GÖRE GÜNCELLENECEKTİR.

2 -OKULLARDA EĞİTİM KALİTESİNİN YÜKSELTİLMESİ İÇİN MESLEK İÇİ EĞİTİMLERE ÖNEM VERİLECEKTİR.

3- MESLEKİ TEKNİK EĞİTİME GEREKEN ÖNEM VERİLECEK, ÖĞRENCİLERİN UYGULAMALARDA İŞ GÜVENLİĞİ ALT YAPISI SAĞLANACAK VE ARAÇ GEREÇLERİ GÜNÜMÜZ TEKNOLOJİSİNE UYGUN HALE GETİRİLECEK.

4 – BÜTÇEDEN EĞİTİM ÖĞRETİME AYRILAN PAY ARTTIRILACAK.

5 – GEREK MİLLİ EĞİTİMDEKİ OKULLARIN GEREKSE ÜNİVERSİTEDEKİ OKULLARIN FİZİKİ ŞARTLARI İYİLEŞTİRİLECEK.

6 – ÖĞRENCİ YERLEŞTİRMESİNDE KARŞILAŞILAN SORUNLARIN AŞILMASINDA ARAŞTIRMA VE SORUŞTURMA KOMİSYONU KURULARAK EN AKILCI ÇÖZÜM BULUNACAK.

7 – YÖNETİCİ ATAMALARINDA LİYAKAT İLKESİ VE BAŞARI ESAS ALINACAKTIR.

8 – ÖĞRETMEN VE AKADEMİSYENLERİN YAŞAM STANDARTLARINA, ÇALIŞMA BARIŞINA VE HUZURUNA KATKI SAĞLAMA NOKTASINDA ÇALIŞMALAR YAPILACAK.

9 – OKULLARIN TEMİZLİK DAHİL SARF MALZEMELERİNİN ÖĞRENCİ SAYISI BAZ ALINARAK DEVLET TARAFINDAN KARŞILANMASI SAĞLANACAK.

10- PERSONELİN ÖZLÜLÜK HAKLARININ İYİLEŞTİRİLMESİ VE HUZURLU BİR ÇALIŞMA ORTAMININ OLUŞMASI İÇİN ÇALIŞMALAR YAPILACAKTIR.

 

GENÇLERE YÖNELİK PROJELER:

 

1 – ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE TELEKOM ARACILIĞI İLE TÜM ALANLARDA BEDAVA İNTERNET ERİŞİMİ SAĞLANMASI İÇİN GEREKLİ ÇALIŞMALAR YAPILACAK.

2 -  TOHM (TÜRKİYE OLİMPİYATLARA HAZIRLIK MERKEZİ) DÜZCEYE GETİRİLMESİ İÇİN GİRİŞİMLERDE BULUNULACAK

 3 – MİLLİ EĞİTİM, GENÇLİK SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ VE HALK EĞİTİM BÜNYESİNDE KURS GÖREN EĞİTİM GÖREN SPORCULARIN ŞEHİRLERARASI MÜSABAKALARA GİDERKEN ULAŞIM VE KONAKLAMA GİDERİ KARŞILANMASI

4 –MAHALLE VE KÖY STATÜSÜNDEKİ YERLEŞİM BİRİMLERİNDE SPOR TESİSİ YAPIMININ SAĞLANARAK GENÇLER SPORA YÖNLENDİRİLİP KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN UZAK TUTULMASI SAĞLANACAK.

5 – HER TÜRLÜ MADDE BAĞIMLILIĞI YAPAN ÜRÜNLERDEN GENÇLERİN KORUNMASI İÇİN GEREKELİ TEDBİRLERİN ALINMASI SAĞLANACAK.

6 – ÜNİVERSİTE GENÇLİĞİNİN ERASMUS GİBİ DEĞİŞİM PROGRAMLARINDAN FAYDALANMASININ ARTTIRILMASI VE AYRICA BU PROGRAMLARA KORE JAPONYA ÇİN GİBİ EĞİTİMDE VE ÜRETİMDE BAŞARILI OLMUŞ ÜLKELERİN EKLENMESİ SAĞLANACAK.

EKONOMİ:

1 – FINDIK ÜRETİCİSİNİN SORUNLARININ ÇÖZÜMÜNE YÖNELİK ÇALIŞMALARIN YAPILMASI. DEKAR BAŞINA ÜRETİM MİKTARININ ARTTIRILMASI, YAŞLI FINDIK AĞAÇLARININ GENÇLEŞTİRİLMESİ İÇİN DESTEK VERİLMESİ, FINDIKDA KULLANILAN ZİRAİ İLAÇLARIN VE GÜBRELERİN İNCELENMESİ UYGUN ÜRÜNLERİN TESPİT EDİLİP DESTEK SAĞLANMASI VE EN ÖNEMLİSİ FİYATLANDIRMADA DEVLETİN TMO ARACILIĞI İLE MÜDAHİL OLMASI SAĞLANMASI İÇİN ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜLECEK.

2 – DOĞAL GÜZELLİKLERİ VE METROPOLLERE OLAN YAKINLIĞI İLE DENİZE OLAN 30 KM. MESAFEDEKİ AKÇAKOCA İLÇESİ VE 20 KM MESAFEDEKİ YAYLALARI İLE YILLARDIR İHMAL EDİLMİŞ BU YÜZDEN ÇEVRE İLLERDEKİ TURİZM ALANINDA OLUŞAN KALKINMA İLİMİZDE SAĞLANAMAMIŞTIR. DÜZCEYİ MARKA ŞEHİR YAPACAK YATIRIMLARIN BAŞINDA GELEN TURİZM ALANINDA HAK ETTİĞİ YERE GELMESİ İÇİN ÇALIŞMALAR YAPILACAKTIR. DÜZCE BÖLGESİNDE BİR TURİZM MARKASI OLACAKTIR.

3 – DÜZCEYİ ŞAHA KALDIRACAK PROJELERİN BAŞINDA ANKARA-İSTANBUL ARASINDAKİ YÜKSEK HIZLI TREN HATTI GELMEKTEDİR. KONUYLA İLGİLİ DÜZCE ÜNİVERSİTEMİZDE YAPILAN ÇALIŞTAYA RAĞMEN SİYASİLERİN DESTEK VERMEMESİ HATTIN İLİMİZDEN GEÇME OLASILIĞINI AZALTMAKTADIR. YHT HATTI KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR. DÜZCEYİ BÖLGESİNDE MARKA ŞEHİR HALİNE GETİRECEK PROJELERİ UYGULAYABİLMENİN BİRİNCİ ŞARTI YÜKSEK HIZLI TREN PROJESİDİR.

4 – SANAYİNİN İHTİYACI OLAN KALİFİYE ELEMAN SIKINTISININ MESLEKİ TEKNİK EĞİTİM KANALIYLA ÇÖZÜME ULAŞTIRILMASI SAĞLANACAKTIR. BUNUN İÇİN GEREKLİ EĞİTİM VE UYGULAMALI KURSLAR DEVLET TARAFINDAN İLİMİZDEKİ OKULLAR VE İŞKUR ARACILIĞI İLE GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR.

5 – UZUN YILLAR ÇALIŞMIŞ ANCAK PRİM EKSİĞİ OLAN VATANDAŞLARIMIZA YÖNELİK EKSİK PRİM GÜNLERİNİN BORÇLANDIRILARAK EMEKLİLİĞİNİN SAĞLANMASI İÇİN GİRİŞİMLERDE BULUNULACAK.

6- YERLİ OTOMOTİV İMALATINDA SÜSPANSİYON VE YAN SANAYİ İLE İLGİLİ ALT YAPI OLACAK ÖNEMLİ FİRMALARIN İLİMİZDE OLMASI NEDENİYLE SÖZ KONUSU YATIRIMA İLİMİZİNDE TALİP OLMASI KONUSUNDA GİRİŞİMLERDE BULUNUNALCAKTIR.

 

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR

1-  AİLE BİRLİKTELİĞİNİ SAĞLAMAK VE SAĞLIKLI NESİLLER YETİŞTİRMEK ADINA BOŞANMA SEBEPLERİ İNCELENİP EVLİLLİĞİN HANGİ DÖNEMİNDE YOĞUN OLARAK YAŞANDIĞININ TESPİTİ YAPILIP BAKANLIK KANALIYLA AİLE DANIŞMA MERKEZLERİNİN MÜDAHALESİ SAĞLANACAK.

2- EVLİLİK ÖNCESİ EŞ ADAYLARININ AİLE DANIŞMANLARI ARACILIĞI İLE BİLGİLENDİRİLMESİ VE YÖNLENDİRİLMESİ İLE ALAKALI YASA TEKLİFİ SUNULACAK.

 

SAĞLIK

1- PERSONEL EKSİKLİĞİNİN GİDERİLMESİNDE SAĞLIK BAKANLIĞI İLE İRTİBATA GEÇİLECEKTİR. ÖZELLİKLE HEKİM VE YARDIMCI SAĞLIK ELEMANLARININ İLİMİZDEKİ SAYISINDA SON DÖNEMDE AŞIRI DERCEDE EKSİKLİK VARDIR. SAYININ VE KALİTENİN ARTIRILMASI İÇİN GEREKLİ GİRİŞİMLERDE BULUNULACAKTIR.

2- HASTANELERİN VE SAĞLIK OCAKLARININ GÜNÜMÜZ ŞARTLARINA UYGUN HALE GETİRİLMESİ MR. , ULTRASON, vb. ALETLERİN VE LABRATUVARLARIN SAĞLIK MERKEZLERİMİZE KAZANDIRILMASI İÇİN GEREKLİ ÇALIŞMALAR YAPILACAKTIR. 

3- PERSONELİN ÖZLÜK HAKLARININ İYİLEŞTİRİLMESİ VE HUZURLU BİR ÇALIŞMA ORTAMININ OLUŞMASI İÇİN ÇALIŞMALAR YAPILACAKTIR.

 

ULAŞIM VE ALT YAPI

1 - ÇEVRE BAĞLANTI YOLLARI VE OTOBAN BAĞLANTILARI HIZLA TESİS EDİLİP ŞEHİR İÇİNDE OLUŞAN TRAFİK YOĞUNLUĞU AZALTILACAKTIR.

2 – TELEKOM ALTYAPISI İLİMİZDE YAŞANAN EN BÜYÜK ALT YAPI SORUNLARININ BAŞINDA GELMEKTEDİR. YILLARDIR YAPILMAYAN YATIRIMLAR VE PERSONEL EKSİKLİĞİ MAALESEF TELEKOMU ÇALIŞAMAZ HALE GETİRMİŞTİR. AYRICA TELEKOMUN ÖZELLEŞTİRİLMESİNDEN SONRA UYGULAMIŞ OLDUĞU PERSONEL REJİMİ ÖZELLİKLE İLİMİZDE YAŞANAN TELEKOMİNİKASYON SORUNLARININ BAŞINDA GELMEKTEDİR. BÖLGEDEKİ DİĞER İLLERE NAZARAN HALA DAHA TELEKOMİNİKASYON VE İNTERNET ALANINDA ÇOK GERİDE OLAN İLİMİZDE SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ NOKTASINDA GİRİŞİMLERDE BULUNULACAKTIR.

3 – İLİMİZ KANALİZASYON VE SU ALTYAPISI ÇOK ESKİMİŞ GEREKLİ KAYNAK AKTARIMI YAPILMAZSA YAKIN ZAMANDA BÜYÜK SIKINTILARIN YAŞANMASINA NEDEN OLACAK HALE GELMİŞTİR. İSKİ SU HAVZASINDA OLMAMIZ NEDENİ İLE ALTYAPI ÇALIŞMALARINDA İSKİ NİN KAYNAKLARININ KULLANILMASI GEREKMEKTEDİR. BU KONUDA ÇALIŞMALAR DERHAL BAŞLATILACAK GEREKLİ GÖRÜŞMELER YAPILIP GEREKEN DESTEK SAĞLANACAKTIR.

4 - TOPLU YERLEŞİM MERKEZLERİNİN OLDUĞU BÖLÜMLERDE ALTERNATİF ULAŞIM SİSTEMLERİNİN İNCELENMESİ UYGULANABİLİR VERİMLİ PROJELER ÜZERİNDE YATIRIM AÇILMASI SAĞLANACAKTIR.

 

ÇEVRE

1 – HECİNLERDEKİ ÇÖP DEPOLAMA ALANI YENİDEN GERÇEKCİ ŞEKİLDE DEĞERLENDİRİLİP STANDARTLARA UYGUNLUĞUNA BAKILACAKTIR. EĞER PROJE UYGUN VE UYGULANABİLİRSE BÖLGE HALKININ ONAYI ALINARAK İSTEYEN KÖYLÜNÜN YERİ DEĞERİNDE İSTİMLAK EDİLİP KÖYDEN TAŞINMASINA YARDIM EDİLECEKTİR.

2 – HAVA KİRLİLİĞİ İLE MÜCADELEDE KİRLİLİĞE SEBEP OLAN ETKENLER BELİRLENİP KULLANIMININ ÖNÜNE GEÇİLECEKTİR. DOĞALGAZ TÜKETİMİNİN ARTTIRILMASI İÇİN DEVLET TEŞVİKLERİ VERİLMESİ KONUSUNDA ÇIKARILMASI GEREKEN KANUN TEKLİFLERİ İNCELENECEKTİR.

 

SİYASETÇİ İLE HALK ARASINDA İLETİŞİM KANALLARI SÜREKLİ AÇIK TUTULACAKTIR.