Mhp Adayları Sanayi Esnafını Dinledi | Ümit Yılmaz

Mhp Adayları Sanayi Esnafını Dinledi

Mhp Adayları Sanayi Esnafını Dinledi

Mhp Adayları Sanayi Esnafını Dinledi

1.06.2018

MHP Milletvekili Adayları Ümit Yılmaz ve Yusuf Arslan küçük sanayi sitesinde esnafları ziyaret etti.

Seçim çalışmalarını değerlendiren Yılmaz, son günlerin gündem konusu “fetöcü ağzı” söylemini kullananların Cumhur ittifakına destek veren MHP’lilerden ve kamuoyundan özür dilemesi gerektiğini söylerken, Arslan ise, MHP’nin Düzce’de milletvekili çıkartarak siyasetçilerin halkın nezdinde yerlerde sürünen imajını değiştireceklerini savundu.

MHP Milletvekili Adayları Ümit Yılmaz ve Yusuf Arslan, seçim çalışmaları kapsamında küçük sanayi sitesi esnafını ziyaret ettiler. İl Başkanı İlhan Caboğlu, meclis üyesi Ayhan Cicu ve teşkilat üyelerinin eşlik ettiği Yılmaz ve Arslan, esnaflara seçim vaatlerini anlattılar, destek istediler.

Sanayi sitesindeki bir işyerinde Ak partili belediye meclis üyesi Nihal Aydın ile karşılaşan MHP’liler arasında gülümseten ilginç bir diyalog yaşandı.

Karşılıklı hal hatır sorulurken, MHP’li Meclis üyesi Ayhan Cicu Aydın’a, “ Sende mi öyle yapacaksın, Cumhurbaşkanlığında Erdoğan’a, vekillikte MHP’ye mi vereceksin” deyince, kahkahalar havada uçuştu. Aydın ise, esprili soruya esprili bir cevap verdi, “ öyle bir dünya yok bizim burada” dedi.

Ziyaret sonrası açıklama yapan MHP 1. sıra Milletvekili Adayı Ümit Yılmaz, vatandaşların kendilerine en çok ilettikleri sorunların Düzce’nin yerel sorunları olduğunu dile getirdi.

Yılmaz, “ Yeni sanayide esnafımızı ziyaret ettik. Çok dar bir zaman olması hasabiyle sorunlarına çok fazla eğilemedik ama, elimizden geldiğince gayret göstereceğimizi ifade ettik. Çok güzel geri dönüşler oldu. Vatandaşın en çok ilettiği şikayetler Düzce’nin yerel sorunlarıyla alakalı. Düzce’nin bölgesinde neden yeterince kalkınamadığı ile alakalı sorunlar, kendi işleriyle alakalı sorunları iletiyorlar. Emeklilik yaşıyla ilgili çok soruları var. Bu tür sorunları dile getiriyorlar. Biz de gerek parti programımızı gerekse Düzce’de yapacağımız çalışmaları, yatırımları anlatmaya çalışıyoruz.” Dedi.

Geçtiğimiz günlerde Ak Parti teşkilat iftarında, Milletvekili Ayşe Keşir ve İl Başkanı Hikmet Keskin’in, “ Cumhurbaşkanlığında Erdoğan’a , vekillikte başka partiye oy vereceğiz” söylentileri ile ilgili, “ bunlar fetöcü ağzı” şeklinde yaptıkları açıklamayla ilgili olarak da konuşan Yılmaz, bu söylemi kullananların hem MHP’den hem kamuoyundan özür dilemesi gerektiğini belirtti.

Yılmaz, “ Biz şu anda ittifak halindeyiz, Cumhur ittifakı yaptık. Bu çok talihsiz bir açıklama, ne maksatla yapıldığını bilmiyoruz ama bir an önce, gerek kamuoyundan gerekse bu ittifaka destek veren biz Milliyetçi Hareket partililerden derhal özür dilemelerini bekliyoruz. Aksi takdirde çok daha sert açıklamalarda bulunacağız kendileri hakkında. Bizim oy kaybı endişemiz yok. Biz Cumhur ittifakını vatan, millet mevzusu olarak görüyoruz. Bu söylemler bize eksi kazandırmaz. Halk nasıl değerlendireceğini çok iyi biliyor. Halkın önünde seçenek var, Cumhurbaşkanlığında bizim de desteklediğimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı, millet meclisinde ise layık olanı seçeceğine inanıyoruz.” Şeklinde konuştu.

MHP Milletvekili adayı Yusuf Arslan ise, seçim çalışmalarına en erken başlayan parti olarak Cumhur ittifakındaki milli ve yerli duruşu anlatmaya çalıştıklarını dile getirdi. Arslan, halkın nezdinde siyasetçilerin yerlerde sürünen imajını düzelteceklerini iddia etti.

Arslan, “ Düzce’mizde siyasetçiye bakış maalesef çok sıkıntılı bir durumda. Benim gördüğüm, siyasetçinin halkın nezdinde yerlerde sürünen imajını inşallah bizler ayağa kaldıracağız ve halkımızla bir güven tesis edeceğiz. Çünkü halkımızdan bu mesajı çok net alıyoruz. Seçim süeci sonunda da inşallah onların umutlarını boşa çıkartmayacağız.” Dedi.

Mhp Adayları Sanayi Esnafını Dinledi | Ümit Yılmaz
Mhp Adayları Sanayi Esnafını Dinledi | Ümit Yılmaz
 
Mhp Adayları Sanayi Esnafını Dinledi | Ümit Yılmaz